نقش پنل های برق در آینده ساختمان ها

آینده و نحوه پیشرفت فناوری تابلو برق

قبلاً درباره تاریخچه تابلو برق و نحوه پیشرفت آن در وبسایت آداک صحبت کرده ایم. اکنون درباره نقش پنل های برق در آینده صنعت ساختمان می پردازیم. با آداک، شرکت سازنده تابلو برق صنعتی همراه باشید. همچنین اگر قصد خرید تابلو برق را دارید، هم اکنون با کارشناسان آداک بهین نیرو تماس بگیرید تا از خدمات مشاوره ای ما بهره مند شوید.

تابلو برق آداک

دلایل اهمیت تابلو برق در صنعت

افزایش شدید برق‌رسانی خانه‌های ما، به این علت که در حال حاضر از وسایل بسیار بیشتری استفاده می‌شود، منجر به پیچیده‌تر شدن توزیع برق شده است. همراه با این تحول، خطر بالقوه بیشتری برای ایمنی الکتریکی به همراه دارد. به عنوان مثال، با افزایش فروش خودروهای الکتریکی، افراد بیشتری از خانه خود به عنوان جایگاه «سوخت» استفاده می کنند که وسایل نقلیه خود را شارژ می کند.

تنوع روش های تحویل انرژی الکتریکی

دومین دگرگونی بزرگی که رخ داده نحوه تحویل برق است. در گذشته، خانه شما تنها از طریق شبکه برق تامین می شد. اما امروزه نه! اکنون به طور متناوب توسط شبکه، انرژی های تجدیدپذیر از شبکه، ریزشبکه، پنل های خورشیدی بالای سقف، باتری پشتیبان یا به زودی EV شما ارائه می شود.

در قلب این دگرگونی، تابلو برق صنعتی قرار دارد، مکانی که برق به طور ایمن و مطمئن به خانه جریان می یابد و در بارهای شما توزیع می شود. جای تعجب نیست که این دو تغییر دگرگون کننده فشار زیادی را بر تابلوی برق سنتی ایجاد کرده و از این رو نیاز به اختراع مجدد آن است.

نقش تابلو برق چیست؟

تابلو برق همیشه برای اطمینان از ایمنی و امنیت کالاها و افراد در برابر خطرات الکتریکی در خانه وجود داشته است. چند برابر شدن بار شبکه همراه با چشم انداز انرژی جدید نگرانی های ایمنی و امنیتی جدیدی را به همراه دارد که ممکن است مردم در نظر نگرفته باشند. بنابراین، چگونه تابلو برق برای ادامه ایفای نقش ایمنی و امنیتی خود باید تکامل یابد؟

صاحبان خانه چقدر در مورد تابلوهای برق می دانند؟

یک نظرسنجی اخیر از مصرف کنندگان آمار جالب زیر را نشان داد:

29 درصد از مصرف کنندگان نمی دانند نقش و عملکرد تابلو برق در خانه هایشان چیست. این میزان در بین گروه سنی 18 تا 34 سال به 41 درصد می رسد.

16 درصد از مصرف کنندگان هیچ ایده ای از محل قرارگیری تابلو برق در خانه خود ندارند. در بین 18 تا 34 سال، این رقم به 25 درصد می رسد.

تقریباً نیمی از مصرف کنندگان (48٪) فکر می کنند که پنل الکتریکی آنها در صورت اضافه کردن خورشیدی، باتری یا EV نیاز به ارتقا (یا تغییر) دارد.

جالب توجه است، در حالی که نسل‌های جوان کمتر در مورد نقش تابلوهای الکتریکی آگاه هستند، آنها تمایل بیشتری به نیاز به ارتقاء در چشم‌انداز انرژی جدید دارند (52%).

هنگامی که لوازم خانگی به طور روان و کارآمد کار می کنند، ما از فکر تابلو برق دریغ نمی کنیم. با این حال، جعبه مخفی به ظاهر «بی اهمیت»  شاید در انباری خانه شما قرار داشته باشد یا در یک کمد در جایی قرار گرفته باشد. قرار است با تشدید الکتریکی شدن خانه هایمان به بخش بسیار مهم تری از زندگی ما تبدیل شود. نه تنها به ما این امکان را می دهد که استفاده از برق را از منابع انرژی تجدیدپذیر مختلف طراحی کنیم، بلکه در برقراری ارتباط با شبکه برق نیز بسیار مهم خواهد بود.

چه چیزی از تابلوهای برق در آینده مورد نیاز خواهد بود؟

تابلو برق همیشه برای اطمینان از ایمنی و امنیت خانه های ما، ساکنان آن و وسایل داخل آن در برابر خطرات الکتریکی وجود داشته است. همانطور که تعداد بارهای الکتریکی در خانه‌های ما افزایش می‌یابد و برق‌رسانی شبکه در حرکت به سوی آینده‌ای پایدارتر ادامه می‌یابد، این موضوع چالش‌های ایمنی و امنیتی جدیدی را برای تابلو برق به همراه دارد.

آینده تابلو برق صنعتی

جریان AC/DC / جریان متناوب در مقابل جریان مستقیم

به‌طور سنتی، خانه‌ها با AC تغذیه می‌شدند و همه بارها قبلاً AC بودند. امروزه لوازم خانگی بیشتری مانند تبلت ها، تلفن های هوشمند یا EV وجود دارند که با DC کار می کنند. علاوه بر این، جریان DC افزایشی در خانه های ما از طریق ذخیره انرژی و خورشیدی جریان دارد. این بدان معناست که تابلوی برق اکنون باید این پیچیدگی جدید را نیز مدیریت کند.

دیجیتالی شدن اپلیکیشن ها

الکتریسیته انرژی قدرتمندی است که می توان آن را به صورت دیجیتالی کنترل و کنترل کرد. دیجیتالی شدن همچنان فرصت های جدیدی را برای پنل الکتریکی آینده باز خواهد کرد.

افزایش تعرفه انرژی

با افزایش هزینه های انرژی، این امر بسیاری از ما را بر آن خواهد داشت تا در نظر بگیریم که چگونه می توانیم به طور خودکار مصرف انرژی را با HEMS اولویت بندی کنیم تا زمانی که تعرفه های انرژی ارزان ترین هستند یا منابع دیگر در دسترس هستند، بدون نیاز به مداخله دستی.

ضرب منابع الکتریسیته نیز با بارهای دو جهته همراه است

به عنوان مثال، وسایل نقلیه الکتریکی. با توجه به ردیاب فروش مدل خودروهای برقی مسافری اروپا[1] کانترپوینت، با افزایش 13 درصدی نسبت به سال قبل در سه ماهه اول سال 2023، واضح است که بیشتر ما در حال نصب این شارژرهای بار بزرگ در خانه های خود هستیم. امروزه شما به سادگی EV خود را با برق موجود شارژ می کنید. با این حال، در آینده، شارژ EV شما به عنوان یک ذخیره‌سازی باتری نیز عمل می‌کند و برق خانه شما را برمی‌گرداند.

حفظ ایمنی توسط تابلو برق

از آنجایی که بیشتر ما به سمت ذخیره انرژی در خانه های خود از طریق روش های پایدار مانند پانل های خورشیدی حرکت می کنیم، این می تواند فشاری را بر پنل الکتریکی ایجاد کند. فرض کنید یک ذخیره‌سازی باتری خانگی دارید و برق قطع می‌شود، رفتار عادی این است که خانه‌تان را از باتری تغذیه کنید.

در یک موقعیت معمولی، یک بریکر زمانی که یک اتصال کوتاه تحت مقدار مشخصی جریان ارائه شده توسط شبکه وجود دارد، قطع می شود. با این حال، هنگامی که با باتری تغذیه می‌شود، این سطح از جریان به دست نمی‌آید، که می‌تواند به این معنی باشد که ممکن است قطع کننده تحت عیب‌هایی مانند اتصال کوتاه که منجر به قطع برق و ایجاد عملیات عیب‌یابی پیچیده شود، قطع نشود. به این ترتیب، بسیار مهم است که تابلو برق بتواند ایمنی و تداوم خدمات خانه را در این موارد حفظ کند.

آنچه در آینده برای تابلوهای برق در انتظار است

بدون شک نقش حیاتی اتصال و دیجیتالی شدن در چشم انداز مسکن آینده ایفا می کند. به این ترتیب، واضح است که تابلوهای الکتریکی آینده نقش کلیدی ایفا خواهند کرد. آنها نه تنها به مدیریت برق رسانی همراه با پایدارتر کردن خانه های ما کمک می کنند، و اطمینان حاصل می کنند که شبکه ما تحت فشار قرار نمی گیرد، بلکه در کمک به مدیریت مصرف انرژی برای کاهش مصرف و هزینه ها نیز بسیار مهم است. در قلب همه اینها تعهد به تضمین ایمنی و امنیت یک تاسیسات الکتریکی معین است.

ساخت و تولید تابلو برق صنعتی

اگر به دنبال خرید تابلو برق فشار ضعیف و تابلو برق فشار متوسط هستید، شرکت آداک بهین نیرو به پشتوانه سال ها تجربه و ارائه جدیدترین راهکارهای حرفه ای در خدمت شماست. برای دریافت مشاوره رایگان و استعلام قیمت ساخت تابلو برق صنعتی با ما تماس بگیرید.

sales@adakbn-co.com

02634156000

تابلو برق آداک

5/5 - (3 امتیاز)

روش های تماس با آداک

دفتر مرکزی: کرج، عظیمیه. بلوار 45 متری کاج، پلاک 199، واحد 1 و 3

تلفن: 02634156000

ایمیل: info@adakbn-co.com

دفتر تهران: بزرگراه اشرفی اصفهانی، خیابان مخبری، پلاک 10 واحد 6

تلفن: 02144491255

ایمیل: sales@adakbn-co.com

کارخانه: شهرک صنعتی صفادشت، بلوار فروردین، خیابان فروردین نهم غربی، پلاک 104

تلفن: 02634156000