تابلو برق MV

تابلو برق MV چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

تابلو برق MV

تابلو برق MV یا تابلو برق فشار متوسط یکی از انواع تابلو های برق مرسوم به شمار می رود که کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد. تابلو برق شامل یک محفظه فلزی است که داخل آن تجهیزات مختلف الکتریکی و مکانیکی قرار می گیرد. وظیفه اصلی این دستگاه، کنترل، توزیع و حفاظت از سیستم های و مدارات الکتریکی یک مجموعه می باشد.  

تابلو برق فشار متوسط metal clad

تابلو برق فشار متوسط متال کلد

کاربرد های تابلو برق MV

از تابلو برق MV در صنایع تولیدی، نیروگاهی، پتروشیمی، پالایشگاهی، میادین نفت و گاز، پروژه های عمرانی و ساختمانی و غیره استفاده می شود. این دستگاه می تواند به صورت فیکس یا کشویی طراحی و ساخته شود. همچنین می توان تابلو فشار متوسط را در فضای آزاد یا درون یک پست کمپکت قرار داد.

ولتاژ تابلو برق فشار متوسط

تابلو برق Medium Voltage در محدود ولتاژ 1000 ولت تا 36 کیلوولت طبقه بندی می شود. ولتاژ کمتر از این مقدار، تحت عنوان تابلو برق فشار ضعیف و ولتاژ بیشتر نیز تابلو برق فشار قوی نامیده می شود.

انواع تابلو برق فشار متوسط از نظر طراحی

تابلو برق MV را می توان به صورت فیکس یا کشویی طراحی نمود:

تابلو فیکس فشار متوسط Fixed swichgear: همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، در تابلو برق فیکس MV کلیه تجهیزات و قطعات در محل مشخصی ثابت قرار گرفته اند. ایمنی، کاربر پسند بودن و توجه به نگرانی های زیست محیطی از ویژگی های این دستگاه می باشد.

تابلو برق هوشمند آداک

تابلو برق فشار متوسط فیکس آداک

تابلو MV کشویی withdrawable swichgear: این سیستم با ساختار ماژولار و طراحی بی نظیر، امکان دسترسی ساده به بخش های مختلف داخلی را فراهم می سازد. در تابلو برق کشویی MV آداک، از ساختار Metal Clad بهره گرفته شده است. از منظر ایمنی، تاییدیه اینترلاک، آرک تست و تایپ تست را می توان برای آن برشمرد. همچنین استانداردهای حفاظتی IP5X و IP4X برای آن قابل پیاده سازی می باشد.

انواع عایق در تابلو فشار متوسط MV

عموماً از دو نوع عایق هوا و عایق گاز در تابلو برق MV استفاده می شود. در تابلو برق AIS از هوا به عنوان عایق استفاده می شود. بنابراین هزینه ساخت آن نسبت به مدل GIS که در آن از گاز SF6 بهره می برند، به مراتب کمتر است. اما در عوض ابعاد آن بزرگتر و هزینه تعمیر و نگهداری آن نیز بیشتر و فواصل زمانی بازرسی از آن کوتاه تر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ویژگی های این دو نوع عایق در تابلو برق فشار متوسط، به وبلاگ آداک مراجعه فرمایید.

تابلو برق GIS

تابلو برق MV مدل عایق گاز GIS

اجزای تابلو های برق MV

معمولاً در یک تابلو برق صنعتی از نوع MV از تجهیزات مختلفی از جمله کنتاکتور، فیوز، کلید اتوماتیک MCCB، کلید بی متال، کلید MPCB، انواع سنسورها، میکرو سوئیچ ها، کلید ها و شستی ها و چراغ های هشدار و اعلان استفاده می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به سایر مقالات وبلاگ آداک مراجعه نمایید.

آیا می دانید: محصولات آداک دارای تاییدیه تایپ تست از آزمایشگاه های برتر جهان هستند؟ 

کنتاکتور اشنایدر

کنتاکتور اشنایدر در تابلو MV

استانداردهای تابلو برق ولتاژ متوسط

به منظور انجام یک فرآیند طراحی و ساخت ایمن و پایدار، ضروری است که شرکت سازنده تابلو برق طبق اصول و قواعد پذیرفته شده جهانی اقدام نماید. در همین راستا، برای تابلو برق MV استاندارد IEC62271-200 تعریف شده است. لازم به ذکر است که کلیه محصولات فشار متوسط آداک طبق استاندارد های IEC طراحی و ساخته می شوند. همچنین، استاندارد تایپ تست از آزمایشگاه های معتبر جهانی نیز دلیل دیگری بر کیفیت محصولات این شرکت می باشد. کلینیک زیبایی کرج

نصب و راه اندازی تابلو برق صنعتی

روال کار برای ساخت تابلو برق فشار متوسط بدین صورت است:

  • ارتباط مشتری با شرکت از طریق تماس تلفنی، تکمیل فرم استعلام قیمت یا ملاقات حضوری
  • مذاکره فنی به منظور برآورد ابعاد و اندازه و نوع تابلو برق و تجهیزات مورد نیاز
  • اعلام قیمت به مشتری و عقد قرارداد
  • طراحی بدنه و مدار و نقشه تابلو برق در واحد طراحی و مهندسی آداک بهین نیرو
  • فلز کاری، سوراخ کاری و رنگ کاری بدنه
  • مونتاژ تجهیزات و قطعات الکتریکی و مکانیکی
  • اتصال چراغ ها و تجهیزات روی درب
  • تست کنترل کیفیت و ایمنی
  • بسته بندی و ارسال به سایت مشتری

مشخصات فنی تابلو برق Medium Voltage

تابلو های برق MV استاندارد که توسط آداک طراحی و ساخته می شود دارای ویژگی های زیر اند. (برای مشاهده تصویر بزرگتر، روی آن کلیک کنید)

مشخصات فنی تابلو برق فشار متوسط ثابت

روش نگهداری صحیح

به منظور حفظ کیفیت و پایداری دستگاه، لازم است که در فواصل زمانی منظم طبق چک لیست نگداری و تعمیر تابلو برق، نسبت به انجام تست های روتین، بازرسی چشمی، نظافت دستگاه، روغن کاری و غیره مبادرت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله نحوه نگهداری تابلو برق در وبلاگ آداک مراجعه فرمایید. 

قیمت تابلو برق MV

با توجه به اینکه تابلو برق MV از نظر ابعاد و تجهیزات مورد استفاده منعطف است، برای استعلام قیمت آن نیاز به برقراری ارتباط با شرکت سازنده است. در این راستا، شرکت آداک بهین نیرو از طریق روش های متنوعی آماده ارائه خدمات مختلف شامل طراحی، ساخت، نصب و خدمات پس از فروش به شما عزیزان می باشد. بدین منظور کافیست تا از طریق شماره تلفن های زیر با ما تماس بگیرید و یا با اسکن کد QR زیر، فرم درخواست استعلام قیمت را تکمیل نمایید. مطمئن باشید که کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دفتر مرکزی: کرج، عظیمیه. بلوار 45 متری کاج، پلاک 199، واحد 1 و 3

تلفن: 02634156000

ایمیل: info@adakbn-co.com

دفتر تهران: بزرگراه اشرفی اصفهانی، خیابان مخبری، پلاک 10 واحد 6

تلفن: 02144498064

ایمیل: sales@adakbn-co.com

سفارش ساخت تابلو برق

 

5/5 - (5 امتیاز)

روش های تماس با آداک

دفتر مرکزی: کرج، عظیمیه. بلوار 45 متری کاج، پلاک 199، واحد 1 و 3

تلفن: 02634156000

ایمیل: info@adakbn-co.com

دفتر تهران: بزرگراه اشرفی اصفهانی، خیابان مخبری، پلاک 10 واحد 6

تلفن: 02144491255

ایمیل: sales@adakbn-co.com

کارخانه: شهرک صنعتی صفادشت، بلوار فروردین، خیابان فروردین نهم غربی، پلاک 104

تلفن: 02634156000