switchgear standards

فواید استانداردهای تابلو برق صنعتی

نقش استانداردها در ایمنی تابلو برق صنعتی

استانداردها همواره در تابلو برق صنعتی باید برای اطمینان از سیستم های فشار ضعیف و متوسط ایمن تر و کارآمدتر تکامل یابند. تقریباً تمام محصولاتی که مردم در زندگی روزمره خود از آنها استفاده می کنند – مانند وسایل الکترونیکی، ماشین ها، دستگاه های پزشکی و سیستم های انرژی خانه – برای مطابقت با استانداردهای صنعتی طراحی شده اند. برای مصرف کننده، این بدان معناست که این محصولات هم الزامات ایمنی و هم عملکرد را برآورده می کنند. این موضوع برای استانداردهای طراحی و ساخت تابلو برق بیشتر صادق است و اهمیت دارد.

استاندارد تابلو برق صنعتی

استاندارد تابلو برق فشار متوسط

برای تولیدکنندگان، استانداردها اساس و بنیاد ارائه محصولاتشان است. سازنده تابلو برق مشخصات فنی و رویه هایی را ایجاد می کند تا صنایع دیگر بتوانند با اطمینان و خیالی آسوده از محصولات آن استفاده نموده و پیشرفت کنند. استانداردها همچنین برای سازگاری و قابلیت همکاری بیشتر ضروری هستند. به طوری که محصولات تولید کنندگان مختلف، همه دارای رتبه بندی و ساختار اولیه یکسانی هستند. به دلیل وجود استانداردهای تابلو برق، تولیدکنندگان با دانستن آنچه از یک محصول خاص برای اکثر مکان‌ها در سراسر جهان نیاز است، در زمان طراحی و ساخت تا حد زیادی صرفه‌جویی می‌کنند.

فواید استفاده از استانداردها در تابلو برق صنعتی

استانداردها انطباق عملکرد، بهبود پایداری و به حداکثر رساندن قابلیت اطمینان تابلو برق صنعتی را تضمین می کنند. برای مثال، تولیدکنندگان تجهیزات تابلو برق فشار متوسط ​​برای تولید محصولاتی که تأسیسات MV ایمن و پایدار را فراهم می‌کنند، به استانداردهایی وابسته هستند.

چرا استانداردها باید به روز شوند؟

یکی از چالش های پیش رو، این است که استانداردهایی که برای پاسخگویی به نیازهای تولیدکنندگان تجهیزات MV تکامل نمی‌یابند، در واقع می‌توانند کسب‌ و کارها را متوقف نموده و مانع از بهبود ایمنی شوند. این تغییرات از چندین جهت به نفع ارائه دهندگان و کاربران تجهیزات MV است. سازندگان تجهیزات برقی به دلایل مختلفی باید از استانداردهای به روز و یا شفاف بهره مند شوند، از جمله:

معرفی فرصت‌های جدید برای بهبود و نوآوری محصولات

زمانی که استانداردها الزامات محدودکننده را حذف می‌کنند، تولیدکنندگان تجهیزات الکتریکی بهتر می‌توانند از پیشرفت‌های فناوری و مواد بهره ببرند. به عنوان مثال، قبلاً استفاده از سیم های کنترل از نوع SIS اجباری بود، اما اکنون سازندگان گزینه های اضافی برای ساخت تابلو برق متال کلد دارند.

کاهش چالش‌های کاربران نهایی

شفاف‌سازی استانداردها، اختلاف نظر بین کاربران نهایی و تولیدکنندگان در مورد نحوه تفسیر استانداردها را کاهش می‌دهد. به عنوان مثال، کاربران نهایی و سازندگان ممکن است تفسیرهای مربوط به اندازه پنجره های مادون قرمز را که می توان در درب های فلزی یا پوشش های فلزی استفاده کرد، به چالش بکشند.

استاندارد در تابلو برق

صرفه جویی در زمان و هزینه

توسعه مجدد محصولاتی که بر اساس استانداردهای منسوخ طراحی شده اند برای تولیدکنندگان پرهزینه و زمان بر است. به عنوان مثال، استانداردهای به روز می توانند چالش های پایداری تاسیسات MV را برطرف کنند

افزایش ایمنی و ضریب اطمینان

هنگامی که استانداردها برای برآوردن الزامات سیستم های برق صنعتی تکامل می یابند، به اطمینان از نصب ایمن تر، کارآمدتر و پایدارتر برای آینده کمک می کنند. به عنوان مثال، استانداردهای کمیسیون بین المللی الکتروتکنیکی (IEC) برای تابلو برق MV برای برآورده کردن اهداف توسعه پایدار سازمان ملل (SDG) به روز می شود. از سال 2020، هر آیتم کاری جدید برای پیشنهادات IEC باید شامل شناسایی سهم مورد انتظار در SDG باشد. این امر منجر به ایجاد زیرساخت پایدارتر و انعطاف پذیرتر بر اساس فناوری سازگار با محیط زیست می شود.

شاید برای شما جالب باشد: چک لیست نکات مهم در خرید تابلو برق صنعتی

استانداردهای IEC و ANSI/IEEE

این دو دستورالعمل نیز به عنوان بخشی از این تکامل هماهنگ تر می شوند. IEC و مؤسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) / مؤسسه مهندسین برق و الکترونیک (IEEE) نهادهای اصلی استانداردسازی برای تأسیسات تابلوهای برق صنعتی هستند. ممکن است تفاوت های قابل توجهی در رتبه بندی و عملکرد مورد نیاز این نهادهای استاندارد وجود داشته باشد، که اغلب منجر به نیاز تولیدکنندگان جهانی به تولید دو محصول متفاوت می شود.

تاسیسات MV

خوشبختانه برای تولیدکنندگان، استانداردهای IEC و ANSI/IEEE در مورد الزامات عملکرد و تست هماهنگ‌تر می‌شوند. به عنوان مثال، استانداردهای IEC و ANSI/IEEE برای قطع کننده های مدار متفاوت است، اما در سال های اخیر کمیته های استانداردسازی برای همگرا کردن الزامات تست نوع برای استانداردهای قطع کننده مدار MV کار کرده اند. به عنوان مثال، استاندارد مدارشکن ژنراتور جریان متناوب در سال 2015 با یک آرم دوگانه به عنوان IEC/IEEE 62271-37-013 هماهنگ شد.

استاندارد تابلو برق صنعتی فشار ضعیف

خلاصه مقاله مزایای استاندارد سازی تابلو برق 

  • این کار یک محیط بی طرف و باز فراهم می کند که نوآوران را در سراسر مرزها و رشته ها توانمند می کند.
  • استانداردها از استفاده مشترک و اکتشاف فناوری های نوظهور حمایت می کنند.
  • از این کار، مشتریان نیز سود می برند، زیرا گزینه های تجهیزات تابلوی صنعتی مدنظر آن ها برای همه مناطق یکسان خواهد بود.

طراحی و ساخت تابلو برق صنعتی با گواهی تایپ تست

اگر به دنبال خرید یک تابلو برق استاندارد و مدرن و ایمن هستید، هم اکنون با کارشناسان آداک بهین نیرو تماس گرفته و بهترین تابلو صنعتی مدنظرتان را با بهترین قیمت سفارش دهید. به پشتوانه سال ها تجربه و اجرای موفق بیش از صدها پروژه ملی و منطقه ای، ما آماده همکاری با شما عزیزان هستیم. شماره های تماس با آداک:

026-3415-6000 (دفتر مرکزی- کرج)

021-444-91255 (دفتر فروش-تهران)

تولید کننده تابلو برق

ساخت تابلو برق در تهران | ساخت تابلو برق در کرج

5/5 - (2 امتیاز)

روش های تماس با آداک

دفتر مرکزی: کرج، عظیمیه. بلوار 45 متری کاج، پلاک 199، واحد 1 و 3

تلفن: 02634156000

ایمیل: info@adakbn-co.com

دفتر تهران: بزرگراه اشرفی اصفهانی، خیابان مخبری، پلاک 10 واحد 6

تلفن: 02144491255

ایمیل: sales@adakbn-co.com

کارخانه: شهرک صنعتی صفادشت، بلوار فروردین، خیابان فروردین نهم غربی، پلاک 104

تلفن: 02634156000