نوسازی تابلو برق

چرا و چه وقت تابلو برق را نوسازی کنیم؟

نوسازی تابلو برق صنعتی 

تابلو برق صنعتی ستون فقرات سیستم الکتریکی هر تاسیسات است و فناوری هایی را تامین می کند که موفقیت کسب و کار را تضمین می کند. از آنجایی که فناوری به طور مداوم برای افزایش کارایی عملیاتی، کسب نتایج بهتر، و افزایش عملکرد و ایمنی به روز می شود، به روز نگه داشتن تجهیزات و نوسازی تابلو برق صنعتی یک تمایز رقابتی حیاتی و ضروی است. در این مقاله به بررسی زمان مناسب و نحوه مدرن کردن تابلو برق می پردازیم. با آداک همراه باشید.

عمر مفید تابلو برق چقدر است؟

در حالی که چرخه عمر پیش بینی شده تابلو برق بین 15 تا 20 سال است، نیازهای تعمیر و نگهداری یا نوسازی را نسبتاً قابل پیش بینی می کند، محدودیت های بودجه و کارکنان اغلب مدیران تاسیسات را مجبور می کند تا نوسازی را تا آخرین لحظه ممکن پیش ببرند و خطر خرابی های الکتریکی مانند قطعی های برنامه ریزی نشده را افزایش دهند. از کار افتادگی پرهزینه – که در فضای مرکز داده، می تواند تأثیرات مالی و اعتباری عمده ای داشته باشد. ضروری است که مدیران کسب و کارها با بهترین شیوه های نوسازی تابلو صنعتی همراه باشند تا اطمینان حاصل کنند که امکانات آن ها به طور موثر و قابل اعتماد کار می کنند و با آخرین مقررات ایمنی به روز هستند.

مدرن کردن تابلو برق مقرون به صرفه است

علاوه بر این، ثابت شده است که راه حل های مدرن سازی مقرون به صرفه تر از جایگزینی کل سیستم ها به طور همزمان هستند. این مقاله به بررسی استراتژی هایی می پردازد که مدیران مرکز داده می توانند برای دانستن زمان تعویض تابلو برق فشار ضعیف  (LV) و تابلو فشار متوسط ​​(MV) و اهمیت مدرن سازی در طول زمان دنبال کنند.

چرا نوسازی تابلو صنعتی؟

سیستم های الکتریکی در ایران به سرعت در حال فرسوده شدن هستند. بنابراین قابلیت اطمینان تابلو برق را کاهش می دهند. زمان کار را در معرض خطر قرار می دهند و احتمال قطعی های پرهزینه را افزایش می دهند. با این حال، اگر پرسنل برق فرآیندها و راه حل های نوسازی مناسب را اجرا کنند، این سیستم های قدیمی می توانند به اندازه سیستم های قدرت جدیدتر قابل اعتماد و ایمن باشند. یکی از مسائلی که مدیران تسهیلات معمولاً با آن مواجه می‌شوند، موضوع عدم تطابق تجهیزات در مرکز داده است. اغلب اوقات، سیستم‌های الکتریکی تأسیسات از تجهیزاتی تشکیل شده‌اند که از مدیران تجهیزات عملیاتی مختلف (OEMs) تهیه می‌شوند، که می‌تواند تعمیر و نگهداری، استانداردسازی و مدیریت فروشنده را چالش‌برانگیز کند. علاوه بر این، جایگزینی تجهیزات قدیمی می تواند مشکل باشد زیرا در دسترس بودن قطعات یدکی قدیمی کاهش می یابد در حالی که قیمت قطعات جدیدتر افزایش می یابد.

فواید نوسازی تابلو برق صنعتی

یکی دیگر از ملاحظات نوسازی تابلو برق، بهبود ایمنی کارگران برق، کاهش خطر آسیب یا حتی مرگ در محل است. کار روزانه در اطراف تجهیزات الکتریکی می تواند بسیار خطرناک باشد، به خصوص زمانی که کار با تجهیزات قدیمی که با آخرین دستورالعمل های ایمنی استاندارد مطابقت ندارند، بسیار خطرناک است. اداره ایمنی و بهداشت شغلی (OSHA) تأسیسات الکتریکی را با استفاده از استانداردهای تعیین شده توسط NFPA، به ویژه در مورد ماده NEC 70E تنظیم می کند. با ورود تابلو برق هوشمند به بازار، اغلب به‌روزرسانی می‌شود تا آخرین ویژگی‌های ایمنی را مطابق با جدیدترین پروتکل‌ها و رویه‌ها شامل شود. از آنجایی که ایمنی الکتریکی از طریق سازمان ها و مقالات خاص استاندارد شده است، برای مدیران تأسیسات مهم است که تجهیزات فعلی را در سیستم های الکتریکی خود بگنجانند تا از آسیب در محل کار یا جریمه های ناشی از عدم رعایت آنها جلوگیری کنند.

یک مطلب جذاب و مفید برای شما: راهنمای جامع خرید تابلو برق صنعتی

خطر قوس الکتریکی در تابلوهای قدیمی

یکی از رایج ترین مسائل مربوط به ایمنی در تاسیسات الکتریکی، فلاش قوس الکتریکی است، یک خطر الکتریکی که تقریباً همه کارگران برق در مقطعی از حرفه خود آن را تجربه کرده اند. در واقع، طبق گزارش OSHA، تقریباً 30000 حادثه برق گرفتگی قوس الکتریکی در هر سال رخ می دهد که بسیاری از آنها منجر به صدمات جدی می شوند که می توانند کشنده باشند. با در نظر گرفتن وجوه مشترک این حوادث، مدیران باید فعالانه به دنبال راه هایی برای کاهش خطر فلاش قوس الکتریکی و ایمن نگه داشتن کارکنان خود باشند. بریکرهای قدیمی‌تر و فرسوده LV و MV با زمان باز شدن آهسته و نگهداری شده با قطعات پسابزاری که منبع آن بازار خاکستری است (کانال‌های ناخواسته توسط سازنده اصلی) به احتمال زیاد باعث بروز قوس الکتریکی می‌شوند. نوسازی تابلو برق می تواند این خطر را از طریق افزودن بریکرها به تابلو برق موجود برای مدارهای اضافی کاهش دهد.

چطور تابلو برق را نوسازی کنیم؟

هنگامی که مدیران نیاز به نوسازی را درک کردند، چند راه برای انجام این کار وجود دارد. اگر تجهیزات تا حد منسوخ شدن کهنه شوند، تعویض کل سیستم های الکتریکی می تواند زمان و منابع قابل توجهی را مصرف کند. پیدا کردن تمام تجهیزات برای به روز رسانی در کل سیستم الکتریکی می تواند حتی ماه ها طول بکشد تا مدیر مرکز باهوش ترین کار را انجام دهد. اگر مدیران فعالانه به دنبال راه‌هایی برای تصحیح عیوب در سیستم‌های خود باشند، شناسایی مشکل و مدرن‌سازی تجهیزاتی که در زمان واقعی خوب عمل نمی‌کنند، بسیار آسان‌تر است و بازه زمانی کلی تعویض را کاهش می‌دهد.

روش های نوسازی تابلو برق 

دو راه اصلی برای پرسنل برق و تاسیسات وجود دارد تا تابلو برق خود را نوسازی کنند:

قطع کننده های جایگزین مستقیم:

راه حل های ارتقاء دارای کلیدهای مدار LV یا MV جدید هستند که برای قرار گرفتن در اتاقک قدیمی OEM با تغییرات اندک در سلول تابلو برق طراحی شده اند. راه حل ارتقاء جایگزین مستقیم زمان خرابی را کاهش می دهد زیرا حداقل (در صورت وجود) قطعی در باس بار تجهیزات وجود دارد. همه جایگزین های مستقیم برای مطابقت با استانداردهای IEEE/ANSI C37.59 طراحی و آزمایش شده اند.

پر کردن مجدد:

هنگامی که قطع کننده های جایگزین مستقیم در دسترس نیستند یا طراحی آن ها غیرممکن است، سلول و گذرگاه تابلو برق LV یا MV موجود برای پذیرش مدار شکن جدید اصلاح می شوند. این گزینه نیاز به قطعی باس بار طولانی تری دارد (در مقایسه با گزینه جایگزینی مستقیم)، که در این مدت سلول قطع کننده مدار داخلی برای پذیرش مدار شکن جدید اصلاح می شود. محلول پرکننده مجدد اغلب به جای گزینه جایگزینی مستقیم برای دستگاه های بزرگتر مانند کلیدهای مدار اصلی و قطع کننده های مدار استفاده می شود.

یک مقاله مفید دیگر برای شما: تابلو برق توزیع چیست؟

مدیران ممکن است تا زمانی که خیلی دیر نشده است متوجه مشکلی در داخل تأسیسات نشوند، بنابراین ارزیابی‌های معمولی از سیستم‌های الکتریکی در تأسیسات خود را ضروری می‌سازد. ارزیابی‌ها می‌توانند نقاط ضعف سیستم را مشخص کنند و مدیران مرکز داده را در مورد مناطقی که ممکن است تابلو برق قدیمی هستند، آگاه کنند. علاوه بر این، مدیریت موجودی نیز باید به طور معمول انجام شود، زیرا تأسیسات احتمالاً تجهیزات را از OEM های مختلف تهیه کرده اند و باید قطعات یدکی موجود را پیگیری کنند.

نتیجه گیری

تابلو برق قابل اعتماد برای اطمینان از زمان کار تاسیسات (و کسب و کار) بسیار مهم است. نوسازی تابلو برق علاوه بر مزایای عملیاتی خود می تواند خطر خطرات ایمنی از جمله فلاش قوس الکتریکی را نیز کاهش دهد. با قوانین و مقررات مربوط به رویه های ایمنی که به شدت توسط OSHA اجرا می شود، مدیران باید اطمینان حاصل کنند که تمام تجهیزات تأسیسات آنها به روز است. مدیران می توانند با نوسازی مداوم تابلو صنعتی خود به جای تعمیر و تعویض، در هزینه، زمان و منابع صرفه جویی کنند. در حالی که ممکن است مدیران به دلیل محدودیت منابع در مدرن سازی مردد باشند، سناریوی خاموشی غیرمنتظره در آینده بسیار گرانتر خواهد بود.

ساخت و نوسازی تابلو برق صنعتی 

اگر شما نیز برای شرکت یا مجتمع مسکونی خود به دنبال ساخت یا نوسازی تابلو برق هستید، هم اکنون با کارشناسان آداک تماس گرفته و مشاوره تخصصی دریافت کنید. ما به پشتوانه سال ها تجربه و اجرای صدها پروژه موفق ملی و بین المللی آماده ارائه راهکارهای جدید و هوشمند در حوزه تولید تابلو برق و ارائه خدمات وابسته هستیم. 

تولید کننده تابلو برق

ساخت تابلو برق در تهران | ساخت تابلو برق در کرج

4.6/5 - (5 امتیاز)

روش های تماس با آداک

دفتر مرکزی: کرج، عظیمیه. بلوار 45 متری کاج، پلاک 199، واحد 1 و 3

تلفن: 02634156000

ایمیل: info@adakbn-co.com

دفتر تهران: بزرگراه اشرفی اصفهانی، خیابان مخبری، پلاک 10 واحد 6

تلفن: 02144491255

ایمیل: sales@adakbn-co.com

کارخانه: شهرک صنعتی صفادشت، بلوار فروردین، خیابان فروردین نهم غربی، پلاک 104

تلفن: 02634156000